Wyprawy

Weekendowy wypad z pupilem?

Weekendowy wypad z pupilem?

Jest wiele miejsc przyjaznym psom, są nawet organizowane specjalne obozy dla aktywnych. Zobacz, gdzie warto się wybrać, jeśli planujesz odpoczynek z pupilem.


Urlop w psem – masz wiele możliwości

Domki, campingi, agroturystyka, ale i pokoje w wybranych hotelach – wybór możliwości jest bardzo duży. Jest wiele miejsc, w których psy są akceptowane, a nawet mile widziane. Możecie wybrać się na psią plażę, nad jezioro, w góry itd. Wyjazd z psem też może być prawdziwym wypoczynkiem.

Hotel dla psów

Jeśli jednak masz różne obawy, możesz zostawić go na kilka dni w miejscu, w którym będzie miał zapewnioną opiekę – u rodziny, znajomych, ale dobry pomysł to również hotel dla psów i kotów.

Pobyt nad morzem

Planując urlop nad morzem, warto wziąć pod uwagę temperaturę powietrza. Upał nie jest odpowiedni dla zwierząt – ciężkie psy, np. molosy, starsze, o czarnym umaszczeniu itd. znoszą go tym trudniej. Aby wypoczynek z psem nad morzem był udany dla obu stron, kieruj się przede wszystkim pogodą. Psiak na pewno chętnie pobawi się na plaży i w lesie, ale nie podczas upałów. Plaże dla czworonogów są m.in. w Trójmieście, Międzyzdrojach, Świnoujściu, Rewalu, Kołobrzegu, Łebie itd. O nocleg też nie będzie trudno – są domki, hotele, pensjonaty itd.

(Polecamy hotel Petlandia)

A może wyjazd w góry?

Zaplanuj urlop z czworonogiem w górach, jeśli Twój pies ma dobrą kondycję! Jest tu wiele idealnych tras spacerowych, a także do biegania. Warto wziąć pod uwagę spokojne, kameralne miejsca, z dala od kurortów. Znajdziecie wiele ofert z agroturystyki, domki itd.

Nad jeziorem – dla ochłody

Wiele psów, np. labradory, uwielbia kąpiele w jeziorze! Warto wybrać się w takie miejsce, gdyż jest tu wiele ścieżek spacerowych, a jezioro zapewni zwierzakowi nieco orzeźwienia. Może np. jezioro Węgorzyno, Świętajno, siedlisko w mazurskim stylu albo wypad na Kaszuby?

KKW, f: 5688709 / Pixabay

Udostępnij

O autorze