Gospodarka

Tanie tonery do drukarki

Tanie tonery do drukarki

Jakość tonera w dużej mierze decyduje o pracy całej drukarki, czyli wydajności, kosztów użytkowania czy nasycenia kolorów. Z tego względu warto zastanowić się, czy potrzebujemy oryginalnego tonera czy zamiennika. Czym kierować się przy wyborze tonera?

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze tonera?

Kupując toner do drukarki należy przede wszystkim sprawdzić typ kasety, jaki pasuje do konkretnego sprzętu, ponieważ każdy posiada inne wymagania. Jeśli toner nie będzie kompatybilny z drukarką, jej użytkowanie nie będzie możliwe. Jednym z najważniejszych parametrów tonerów do drukarek laserowych jest wydajność, która określa liczbę stron A4 przy wydruku tekstu. Im większa kaseta, tym wydajność tonera jest wyższa. Kolejnym ważnym parametrem jest kolor wydruku. Jedne sprzęty posiadają pojedyncze pojemniki dedykowane wszystkim barwom, inne potrzebują oddzielnych kaset z konkretnymi kolorami. Wybierając toner należy zwrócić uwagę na wymagania drukarki. Kolejnym parametrem, który warto wziąć pod uwagę kupując toner jest jego cena – uzależniona jest między innymi od modelu drukarki. Koszt tonera zależy również od tego, czy jest oryginalny czy stanowi zamiennik.

Co wybrać – toner oryginalny czy zamiennik?

Wybierając oryginalny toner do drukarki możemy mieć pewność, że otrzymujemy produkt, który będzie właściwie funkcjonował aż do wyczerpania proszku tonerowego. Jednak niezawodność i wydajność tonera przekłada się na wysoką cenę. Tanie, niskiej jakości zamienniki, pochodzące z nieznanych źródeł, często wpływają na jakość wydruku, przede wszystkim na intensywność kolorów. Czy w takim razie zamiennik jest dobrym rozwiązaniem? Jak najbardziej, jednak pod pewnym warunkiem. Produkt powinien być markowy i przetestowany. Kupując zamiennik od sprawdzonego dostawcy mamy gwarancję, że jakość wydruku jest porównywalna do oryginału. Wbrew powszechnej opinii, tanie tonery nie muszą być gorsze od drogich. Zamienniki będą szczególnie dobrym wyborem, jeżeli rzadko korzystamy z drukarki. Natomiast na oryginalne tonery warto zdecydować się w przypadku częstego użytkowania sprzętu oraz konieczności wydruku wysokiej jakości zdjęć czy obrazów. Wówczas różnica pomiędzy zamiennikiem a oryginałem będzie zauważalna.  

Gdzie kupić tanie tonery do drukarek?

Markowe, tanie tonery można kupić w sklepie online tanie-tonery.eu. Na stronie znajduje się intuicyjna wyszukiwarka produktów kompatybilnych z konkretnymi modelami drukarek. Można szukać tonerów m.in. po producentach, kodach czy w danym przedziale cenowym. Nawet osoby, które nie znają się na tonerach znajdą odpowiedni produkt dostosowany do swoich potrzeb. Sprzedawcy chętnie doradzą najlepsze rozwiązania i przygotują indywidualną ofertę.   

pixabay / ewe

Udostępnij

O autorze