Dokumenty

Tableau – pracuj z urządzenia mobilnego

Tableau –  pracuj z urządzenia mobilnego

Tableau to nowoczesny program, który umożliwia wygodne raportowanie i wizualizację danych. Można na nim wygodnie pracować na różnych urządzeniach, także mobilnych.

Możliwość korzystania z poziomu urządzeń mobilnych
Tableau cieszy się rosnącą popularnością – korzystają z niego czołowe korporacje, rekiny biznesu, ale też niewielkie firmy, które do tej pory nie wykorzystywały specjalnych narzędzi do raportowania. Możliwość korzystania z Tableau z poziomu urządzeń przenośnych, jak m.in. smartfon, to duże ułatwienie.

Czym jest Tableau?
Tableau służy do analizy wizualizacji i prezentacji danych i znacznie ułatwia codzienną pracę z danymi. Pomaga zrozumieć dane, a także je odpowiednio zwizualizować. Warto wiedzieć, że w Tableau zostało wbudowanych około 60 konektorów do źródeł danych (jak np. ORACLE, systemy ERP MS SQL SERVER, DB2, Google Analytics, MS EXCEL itd.). Oznacza to, że każdy użytkownik błyskawicznie analizuje dane, mimo że nie jest specjalistą od baz danych.

To nie wszystko – ułatwień jest więcej. Tableau może połączyć się ze źródłem danych w trybie „LIVE” – od razu wskazuje zmiany w danych źródłowych – lub w trybie „EXTRACT”, w którym analizuje setki milionów danych. Program ten jest już wykorzystywany przez ponad 70 000 firm z całego świata – na liście użytkowników są znane korporacje, m.in. Facebook.

Dla zainteresowanych tematem można polecić kurs, dostępny pod tym linkiem: https://newdatalabs.com/kurs-tableau/

Wojtek, foto: PIX1861 / pixabay

Udostępnij

O autorze